Publisert

FEKJÆR SØKER TILKALLINGSVIKARER/FERIEVIKARER

Fekjær psykiatriske senter tilbyr behandling i unike omgivelser. Vi er en stiftelse innen spesialisthelsetjenesten med over 60 ansatte, og som har avtale med Helse Sør-Øst RHF.
Featured Image
Fekjær psykiatriske senter tilbyr behandling i unike omgivelser. Vi er en stiftelse innen spesialisthelsetjenesten med over 60 ansatte, og som har avtale med Helse Sør-Øst RHF.

I tillegg er vi godkjent for inntak etter ordningen Fritt behandlingsvalg. Senteret består av to døgnenheter, poliklinikk og overgangsboliger.

Døgnenheten behandler voksen ungdom i aldersgruppen 18–35 år med alvorlige psykiatriske problem. Noen har tilleggsproblem rus.

Fekjær har stort fagmiljø med bl.a. psykiatere/LIS, psykologspesialister/psykologer, sykepleiere (de fleste med videreutdanninger), sosionomer, vernepleiere, helsefagarbeidere og idrettskonsulenter.

Vi har studenter fra ulike høgskoler og universitet.

Innlandet fylkeskommune har ansatt lærere ved institusjonen.

Ved vår døgnavdeling søker vi etter tilkallingsvikarer/sommervikarer.

Vi søker vikarer for arbeid i miljøet og som har en helse-/sosialfaglig utdanning eller er under utdanning (psykologi, sykepleier, sosionom eller vernepleie, helsefagarbeider).

Vi tilbyr:

  • Lærerikt og interessant arbeid i et bredt tverrfaglig team
  • Intern opplæring og veiledning
  • Et arbeidsmiljø preget av trygghet, engasjement og respekt
  • Leilighet til rimelig leie
  • Lønns- og arbeidsvilkår etter tariff

Kontaktpersoner:

Vibeke Finnøen Amundsen (Enhetsleder) Tlf. 90 69 97 89, Nina Haugom Grøv (Enhetsleder) Tlf. 41 52 30 59 eller Tor Anders Perlestenbakken (Klinikksjef), Tlf. 91 51 34 84.

Skriftlig søknad sendes elektronisk til post@fekjaer.no eller pr post til Fekjær psykiatriske senter, Fekjarvegen 110, 3528 Hedalen.

SE FLERE SAKER

FRA INNSIDEN AV FEKJÆR

En ny dag gryr i Hedalen. På Fekjær våkner vi i landlige omgivelser og gnir søvnen ut av øynene. Her finner du verken hvite korridorer, hvitkledd personale eller stressede leger, slik som jeg er vant til. Blant tømmerhus i fleng føler jeg på en ro, og blir møtt med tålmodighet og medmenneskelighet.

ÅPNING AV GAPAHUK VED FEKJÆR

Fekjær har svært gode forutsetninger for nærfriluftsliv. Et av de mest benytta stedene for det er Fekjærtjernet. Tjernet ligger rett på oversiden av selve institusjonen med storslått utsikt over Hedalen, Hedalsfjella og gårdens fjellseter i Bogen ved inngangen til Vassfaret.

MARKERING AV EID PÅ FEKJÆR

På initiativ fra pasient ble Eid nylig markert på Fekjær. Her gjengis talen som ble fremført med et par bildeglimt.