Publisert

FEKJÆR FIKK BESØK AV STORTINGSREPRESENTANT BÅRD HOKSRUD FRP OG TV 2

7. desember var et av hovedoppslagene i Tv 2 sine nyhetssendinger fra Stiftelsen Fekjær. Tre pasienter forteller om sin erfaring fra behandlingen ved døgnenhetene.
Featured Image
7. desember var et av hovedoppslagene i Tv 2 sine nyhetssendinger fra Stiftelsen Fekjær. Tre pasienter forteller om sin erfaring fra behandlingen ved døgnenhetene.

Fekjær fikk seinhøstes forespørsel fra FRP sentralt om det var mulig for FRP sine 2 medlemmer i Stortingets helse- og omsorgskomite å besøke institusjonen. Svaret var selvsagt ja.

De fleste partiene på Stortinget har det siste året besøkt Fekjær.

I kjølvannet av besøket ønsket TV2 å komme for å dekke besøket. Dette for å lage innslag om Fekjær i nyhetskanalen og på sin nettside.

Oppslaget sendt på TV2 sin nyhetssending 7. desember kl 21.00 finner du her: Fritt behandlingsvalg er avviklet – frykter dødsfall (tv2.no)

Oppslaget på TV2 sin nettside finner du her: Avvikling av fritt behandlingsvalg kan føre til flere selvmord, frykter Henriette (tv2.no)

Målet for besøket var å sette psykiatrisk behandling for alvorlig syke unge voksne på dagsorden og i tillegg ha fokus på konsekvensen av avvikling av Fritt behandlingsvalg.

Bildene under er hentet fra TV2 sin nyhetssending og gir et lite glimt fra besøket. For bedre bildekvalitet vises det til selve nyhetsoppslaget.

Før intervjuer og omvisning, fikk Hoksrud og TV 2 kaffe og snitter. I midten styreleder for Stiftelsen Ståle Borgersen.
Psykolog Martine forteller om behandlingen ved sentret.
Henriette, Ståle Borgersen, Tor Anders Perlestenbakken og Martine Furnes.
Fra befaringen.
Intervju med stortingsrepresentant Bård Hoksrud

 

SE FLERE SAKER

SAU OG SANKING INNGÅR I FEKJÆRS BEHANDLINGSTILBUD

Fekjær har over 50 års tradisjon med dyrehold som del av sitt behandlingstilbud. Fekjærs pelssau går hele sommeren og høsten ute på beite. Mange sauer benytter de inngjerdede jordene og skogholtene omkring Fekjær psykiatriske senter – enda flere er på fjellbeite i de flotte snaufjellsområdene ved Fekjærs fjellseter ved inngangen til Vassfaret.

FEKJÆR MINNES HANS MAJESTET KONG HARALD

Budskapet om Hans Majestet Kongens bortgang ble møtt med sorg på Fekjær. Dagsprogrammet ble tilpasset slik at alle kunne samles i sine grupper for å stå sammen i sorgen. Mange benyttet anledningen til å dele sine tanker og minner.

FRA INNSIDEN AV FEKJÆR

En ny dag gryr i Hedalen. På Fekjær våkner vi i landlige omgivelser og gnir søvnen ut av øynene. Her finner du verken hvite korridorer, hvitkledd personale eller stressede leger, slik som jeg er vant til. Blant tømmerhus i fleng føler jeg på en ro, og blir møtt med tålmodighet og medmenneskelighet.