Publisert

FAGDAGER MED PSYKIATER JON JOHNSEN PÅ FEKJÆR

Fekjær har det siste året utviklet et program for intern fagutvikling for de ansatte, i forbindelse med utvidelse og etablering av ny TSB-enhet. I perioden september 2025 til mai 2026 har vi fått gleden av fagdager med undervisning og veiledning i regi av psykiater og PhD Jon Johnsen fra Vestre Viken HF.
Featured Image
Fekjær har det siste året utviklet et program for intern fagutvikling for de ansatte, i forbindelse med utvidelse og etablering av ny TSB-enhet. I perioden september 2025 til mai 2026 har vi fått gleden av fagdager med undervisning og veiledning i regi av psykiater og PhD Jon Johnsen fra Vestre Viken HF.

Dr. Johnsen er en enorm faglig ressurs innenfor Helse Sør-Øst. Han har lang fartstid som spesialist i psykiatri, med forskerkompetanse. Som fagperson er han en av Norges mest erfarne og allsidige innen psykisk helse og rus, og et helhetlig sosialmedisinsk blikk. Fagdag-rekken med Johnsen har tilført Fekjær påfyll og kunnskap for terapeutisk arbeid innenfor tverrfaglig spesialisert rusbehandling og psykiatri for øvrig.

Jon Johnsen foreleser

Torsdag stod den fjerde fagdagen for tur. Johnsen ga en god innføring i Wilfred Bions liv og kliniske arv som godt fundament for å jobbe med gruppeprosesser i behandling av pasienter. Vi differensierte også mellom forskjellige pasientgrupper av samsykelighet, med fokus på behandling av rusmiddelproblematikk hos pasienter med særlig Cluster B-personlighetsforstyrrelser. Hele programmet for dagen finner du her PROGRAM UNDERVISNING FEKJÆR 19.02.26

 

Her ser vi personal fra Team I ved døgnenhet PHV i ivrig og munter refleksjon med Jon Johnsen over dagens temaer.

Vi ser veldig frem til neste fagdag, hvor hovedtema er objektrelasjoner i terapeutisk arbeid med pasienter i døgn og grupper.

 

 

 

 

SE FLERE SAKER

STATUS FOR FEKJÆRS TVERRFAGLIGE SPESIALISERTE RUSBEHANDLING

Fekjærs tilbud om behandling innen tverrfaglig spesialisert rusbehandling ble oppretta 1.1.2025. Nettstedet hedalen.no har i et større oppslag sett nærmere på behandlingstilbudet.

NÆRINGSLIVSKVELD PÅ FEKJÆR

Tirsdag 3. mars arrangerte Sør-Aurdal kommune og Valdres Næringshage næringslivskveld på Fekjær. Fekjær psykiatriske senter og de lokale dagligvarebutikkene presenterte virksomhetene sine. I tillegg til bedrifter i kommunen var kommuneledelsen, Valdres Næringshage, Sør Valdres Utvikling og representanter fra bank og forsikring samt bygdeutvalg med på næringskvelden.

OL DAGER PÅ FEKJÆR

Fekjær har tradisjon for å planlegge og gjennomføre sin egen markering av OL. Også i år ble et internt OL program godt forberedt av de ulike aktivitetsgruppene. Selve OL dagene ble gjennomført med godt oppmøte og god stemning.